WOMAI-nowe miejsce na mapie Krakowa-Kultura i Nauka Wrażliwa

WOMAI World Of My All Inspirations to miejsce doświadczania świata od zupełnie innej strony niż na co dzień. Stworzone dwie wystawy, jasna i ciemna zachwycają, skłaniają do spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy oraz bawiąc uczą o świecie.
Jasna wystawa jest skierowana w stronę zmysłu wzroku, prezentując szerokie spektrum zagadnień: muzyki, iluzji, często zawodnego sposobu działania mózgu, fizyki, chemii, a nawet geografii. Jest to część poświęcona przede wszystkim naukom ścisłym, jednakże w każdym prezentowanym przez nas zagadnieniu dajemy pole do swobodnej kreatywności, dlatego odnajdą się tu również i humaniści. Nasi przewodnicy z chęcią i pasją podzielą się swoją wiedzą, znając WOMAI od podszewki gdyż wszystkie instalacje i dzieła zostały wykonanie ich własnymi rękami.

Ciemna wystawa natomiast dotyczy wszystkiego poza zmysłem wzroku. Tutaj w absolutnych ciemnościach będziesz mógł doświadczyć świata w identyczny sposób jak osoby niewidome. Niewidomy przewodnik, który początkowo będzie dla Ciebie tylko głosem przeprowadzi Cię przez ruchliwe skrzyżowanie, pomoże wybrać owoce na targu i przyprawy do gotowania oraz zabierze na wycieczkę do leśnej kniei, a nieostrożni mogą nadepnąć niedźwiedziowi na odcisk. Tutaj również chwalimy się całkowicie autorskim charakterem wystawy. Do jej stworzenia użyte zostało między innymi ok 500 metrów kabli, kilkadziesiąt głośników, niezliczona ilość olejków zapachowych i … skafander płetwonurka?

WOMAI to jedno z niewielu miejsc gdzie osoby niepełnosprawne i sprawne fizycznie są traktowane jak równy z równym. Jest to również szansa ciekawego zatrudnienia dla osób niewidomych.
Nasza oferta jest szeroka, prowadzimy grupy zorganizowane i zapraszamy również indywidualne osoby. W ramach WOMAI tworzone są plenerowe atrakcje naukowe i wewnętrzne pokazy tematyczne, znajdujące się na styku pomiędzy nauką, sztuką i rozrywką.

Dla kogo?
Nie stawiamy ograniczeń wiekowych, jednak zalecamy aby na ciemną wystawę przychodzić z dziećmi w wieku powyżej 9 lat, zaś na jasną powyżej 6 lat.
Kiedy?
Wystawa jest otwarta w godzinach 13 do 21 przez wszystkie dni w tygodniu – dokładny grafik można znaleźć na naszej stronie na FB. Grupy zorganizowane po wcześniejszym uzgodnieniu mogą liczyć na preferencyjne warunki zarówno w kontekście ceny jak i godzin otwarcia.
Jak?
Wejdź na naszą stronę www.womai.pl aby zarezerwować bilet lub skontaktować się z nami.

Materiały partnera

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności