W Krakowie odbyły się kolejne warsztaty dla wychowawców świetlic środowiskowych w ramach programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

W środę, 6 listopada br. w Krakowie odbyły się warsztaty dla wychowawców świetlic środowiskowych pt. „Więź i przywiązanie w relacji z dzieckiem” organizowane przez Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach programu „Dobro od Dziecka”. Po raz kolejny opiekunowie dzieci i młodzieży mieli okazję pogłębić swoją wiedzę .

Warsztaty „Więź i przywiązanie w relacji z dzieckiem” to kolejne warsztaty w ramach programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”. Spotkania prowadzone są cyklicznie, a ich celem jest wsparcie i zapewnienie opiekunom dodatkowych narzędzi w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Tym razem te inspirujące warsztaty poprowadziła Dorota Łatała – doświadczony psycholog kliniczny i psychoterapeuta. Przez wiele lat pracowała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, udzielając pomocy grupowej i indywidualnej. Obecnie prowadzi psychoterapię pacjentów w gabinecie prywatnym. W swojej pracy zajmuje się leczeniem w nurcie psychoterapii psychodynamicznej i pomocą psychologiczną zgodną z zasadami interwencji kryzysowej.

W środowym spotkaniu wzięło udział 18 osób, wśród których znaleźli się wychowawcy krakowskich świetlic środowiskowych oraz przedstawiciele Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Podczas warsztatów Pani Dorota Łatała podzieliła się swoją wiedzą na temat bliskości, potrzebie i wzorcach przywiązania. Wychowawcy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi wychowawcami, porozmawiać o problemach z którymi stykają się w swojej pracy.

Program “Dobro od dziecka” to inicjatywa Fundacji “Wawel z Rodziną”, która łączy  środowisko wychowawców świetlic środowiskowych. Program ma na celu pokazanie dzieciom, że dobro może zaczynać się od małych dobrych uczynków. Składa się z 4 obszarów tematycznych: „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartość – dobro od dziecka”. Każdy z tych tematów omawiany jest w ramach cyklu warsztatów z wychowawcami krakowskich świetlic środowiskowych.

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności