Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

15 listopada br. w siedzibie Muzeum Lotnictwa  Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości był dyrektor Muzeum Lotnictwa Krzysztof Radwan, przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, a także przełożeni ślubujących policjantów. W uroczystej zbiórce uczestniczył  licznie też uczestniczyli członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.

Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Generał pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru zawodu, który choć inspirujący, niewątpliwie jest trudny. W swym przemówieniu podkreślił, że służba społeczeństwu jest ciekawa i przynosi satysfakcję. Wymaga jednak dużego hartu ducha oraz dobrego przygotowania. Następnie z dumą stwierdził, iż do garnizonu małopolskiego Policji przyjmowani są najlepsi i życzył młodym adeptom sztuki policyjnej, by służba stała się dla nich pasją. Komendant złożył także podziękowania rodzicom funkcjonariuszy.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 48 funkcjonariuszy z 50 przyjętych formalnie do służby w tym miesiącu (w tym 9 kobiet), którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi przeszkolenie, a później – służba w macierzystych jednostkach. Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 20 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji i tyle samo zostanie skierowanych do Oddziałów Prewencji Policji  w Krakowie. Po dwóch funkcjonariuszy uzyskają komendy w Nowym Sączu oraz w Tarnowie, a 3 policjantów będzie pełniło służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem. Pozostali zasilą szeregi: KPP w Krakowie, KPP w Olkuszu oraz KPP w Wieliczce.

To piąte ślubowanie w 2019 roku. Do służby przyjęto już 370 osób. Aktualnie w garnizonie małopolskim (liczącym 7951 etatów)  jest tylko 111 wakatów, a w grudniu będzie kolejny nabór.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności