Umówił się na spotkanie z 12-latką w celach seksualnych. Na miejscu czekali na niego policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 34-latka, podejrzanego o składanie przez Internet propozycji seksualnych 12-latce.

Kilka dni temu na komisariat zgłosił się mężczyzna, który zeznał, że trafił na trop „pedofila”. Zawiadamiającego zaniepokoiły wiadomości, jakie otrzymał jego małoletni syn od użytkowników jednego z czatów internetowych. Chcąc sprawdzić, czego dotyczą rozmowy prowadzone na tym portalu, mężczyzna założył tam konto, gdzie podał się za 12-letnią dziewczynkę i zaczął korespondować z nieznanym mu mężczyzną, który jako pierwszy do niego napisał.

Już początkowe treści były dwuznaczne. Podejrzany rozmówca był pewny, że konwersuje z małoletnią i mimo tego zaczął jej składać propozycje seksualne, wysyłając przy tym zdjęcia swoich intymnych części ciała. Efektem jego rozmów było umówienie się na spotkanie z rzekomą 12-latką przy jednej z galerii handlowych na terenie Krakowa. Był bardzo zaskoczony faktem, że w umówionym miejscu czekali na niego policjanci zamiast dziewczynki. Mężczyzna, którym okazał 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, został przez kryminalnych zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy przeszukali jego dom i zabezpieczyli laptopa, telefon komórkowy oraz nośnik danych typu pendrive. Teraz biegły zbada ich zawartość m.in. pod kątem posiadania treści pedofilskich.


34-latek usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych i prezentowania treści pornograficznych małoletniemu w wieku poniżej 15 lat oraz usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego, dopuszczenia się innej czynności seksualnej oraz doprowadzenia do poddania się takim czynnościom małoletniego w wieku poniżej 15-lat.


14 listopada br., na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Nie wszyscy użytkownicy Internetu zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą rozwój nowych technologii. Grupą szczególnie zagrożoną cyberprzestępczością są dzieci, dlatego apelujemy do wszystkich rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w Internecie przez swe pociechy i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności