Uczniowie z ul. Tynieckiej organizują odblaskowy marsz

W czwartek, 28 listopada uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących organizują akcję „Odblaskowa Tyniecka”. Dzieci wyposażone w elementy odblaskowe przemaszerują wraz z nauczycielami i opiekunami spod swojej szkoły w Dębnikach do centrum miasta. Po drodze będą rozdawać pochodniom odblaski.

Odblaskowy marsz rozpocznie się o godz. 18.30 i przejdzie ulicami Tyniecką, Madalińskiego, Konopnickiej, Zwierzyniecką i Franciszkańską.

Uczniowie chcą w ten sposób zwrócić uwagę mieszkańców i turystów na konieczność noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu. Piesi są bowiem najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. O swoje bezpieczeństwo możemy zadbać, nosząc odblaskowe elementy umieszczone w widocznym miejscu. Podczas marszu uczniowie będą je rozdawać przechodniom.

Akcję poprzedzi spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy opowiedzą dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach w terenie zabudowanym i poza nim.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności