Od poniedziałku zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Również zmienią się nazwy przystanków

Od poniedziałku, 25 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w Prokocimiu. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom Krakowa dogodny dojazd do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego.

Od poniedziałku, 25 listopada linie autobusowe nr 144 (z Prądnika Białego)i 163 (z os. Piastów) do przystanku„Prokocim Szpital” będą kursować bez zmian. Następnie skręcą w ul. Kostaneckiego, pojadą ul. Jakubowskiego (w okolicy szpitala), a potem po swoich obecnych trasach do pętli „Rżąka”.

Nowa trasa będzie obowiązywać w obu kierunkach, we wszystkie dni tygodnia. Częstotliwości i godziny kursowania obu linii pozostaną bez zmian.

Na nowym odcinku trasy linie nr 144, 163, a także linie nr 183 i 314 (kursujące już w pobliżu szpitala) będą się zatrzymywać dodatkowo na przystanku „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii”.

Równocześnie zmianie ulegną nazwy dwóch przystanków autobusowych w tym rejonie miasta: „Instytut Pediatrii” na „Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii”; „Dom Spokojnej Starości” na „Miejskie Centrum Opieki”.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności