Mikołajki w Nowej Hucie

Na przybycie Świętego Mikołaja już wyczekują najmłodsi. Aby ułatwić im to spotkanie i upewnić się, że żadne dziecko nie zostanie pominięte, Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta szykuje mikołajkowe spotkania. Na trasie nowohuckiej wędrówki orszaku Świętego Mikołaja w tym roku znalazło się aż dziewięć klubów.

Już 2 grudnia Święty Mikołaj zawita do Klubu Karino (ul. Truskawkowa 4), by oprócz rozdawania upominków poprowadzić warsztaty teatralne. Krótkie przedstawienie, opracowane pod życzliwie czujnym okiem siwobrodego gościa, to niepowtarzalny i niecodzienny prezent, jaki sprawią sami sobie uczestnicy tego spotkania. Równie nietypowe zadanie czeka na dzieci w Klubie Dukat (ul. Styczna 1) – 3 grudnia wcielą się w detektywów, by rozwiązać „Zimową zagadkę”, odnaleźć Świętego Mikołaja i swoje prezenty.

Dwa dni później Święty Mikołaj przybędzie na spotkanie z dziećmi do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15), ale najtrudniejsze zadanie czeka go tradycyjnie 6 grudnia. By mu podołać – pierwsze spotkanie zaplanował w samo południe w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), a chcąc dobrze nastroić się przed dalszym ciągiem pracowitego dnia prosi małych uczestników o przygotowanie krótkich wierszyków. Po wizycie w Mistrzejowicach Święty Mikołaj, pełen energii za trzech, pojawi się równocześnie w Klubie Zakole (ul. Zakole 31), gdzie oprócz rozdawania prezentów weźmie udział w kreatywnych grach i zabawach, w Klubie Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17), by wspólnie z najmłodszymi obejrzeć przedstawienie teatralne „Lampa Alladyna” oraz w Klubie Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29).

Podróż po nowohuckich klubach Święty Mikołaj zakończy dzień później w Klubie Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1), gdy na spotkanie z nim oraz jego pomocnikami doczekają się dzieci z osiedla Kościelniki i okolic. W planach spotkania zabawy taneczne i konkursy, oczywiście nie zabraknie też prezentów. Pomocniczki i pomocnicy Świętego Mikołaja pojawią się w tym dniu także w Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a) w ramach spotkań Klubu Rodziców. Czy uda się także dotrzeć Świętemu Mikołajowi? To już niestety tajemnica, ale jego świta na pewno zadba o doskonały nastrój i zabawę wszystkich uczestników.

Harmonogram spotkań:

poniedziałek, 2 grudnia:

  • Klub Karino, ul. Truskawkowa 4, godz. 17.00-19.00

wtorek, 3 grudnia:

  • Klub Dukat, ul. Styczna 1, godz. 18.00

czwartek, 5 grudnia:

  • Klub Wersalik, os. Ogrodowe 15, godz. 16.00

piątek, 6 grudnia:

  • Klub Mirage, os. Bohaterów Września 26, godz. 12.00
  • Klub Herkules, ul. gen. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29, godz. 17.00
  • Klub Krzesławice, ul. Wańkowicza 17, godz. 17.00
  • Klub Zakole, ul. Zakole 31, godz. 17.00

sobota, 7 grudnia:

  • Klub Jędruś, os. Centrum A 6a, godz. 11.30-13.00
  • Klub Pod Kasztanami, ul. Płoszczyny 1, godz. 15.30-17.30.

Szczegółowe informacje o mikołajkowych spotkaniach w klubach Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta wraz z cenami można znaleźć na stronie internetowej krakownh.pl. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności