Krakowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Do zatrzymań doszło pod koniec października br. w Krakowie oraz na terenie ościennych powiatów. Wówczas policjanci, zwalczający na co dzień przestępczą narkotykową wspólnie z antyterrorystami przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję, w wyniku której zatrzymali 13 osób w wieku od 24 do 33 lat zaangażowanych w nielegalny proceder, a w ich miejscach zamieszkania znaleźli  łącznie niemal 2 kilogramy marihuany, ponad 35 g amfetaminy, przeszło 42 g mefedronu, a także haszysz i 1145 g substancji, która została przekazana do badań.

Zabezpieczono również sprzęt służący do konfekcjonowania działek dilerskich (wagi elektroniczne, młynki, zgrzewarki) oraz broń śrutową i rower pochodzący z kradzieży.  Według ustaleń śledczych, szajka przestępcza działała od marca 2019 roku. W tym czasie przez ich ręce przewinęły się kilogramy narkotyków, które były dystrybuowane na czarnym rynku. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Odpowiedzą nie tylko za posiadanie, ale także handel środkami odurzającymi. Dodatkowo 3 mężczyznom zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Decyzją sądu, 6 członków szajki zostało tymczasowo aresztowanych. Pozostali, oprócz poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju i  kontaktowania się ze współpodejrzanymi, zostali objęci dozorem Policji.

Za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Główne Poglądowe Policja

Fot. Policja
Fot. Policja
Fot. Policja
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności