Gimnastyka Artystyczna: Zawodniczki z Krakowa zdobyły tytuł Drużynowego Mistrza Polski!

Od niespełna dwóch miesięcy na sportowej mapie Krakowa działa nowy klub gimnastyki artystycznej SGA Kraków, który prowadzi zajęcia w Hali 100 – lecia Cracovii przy ul. Focha.

Kadra trenerska jak i zawodniczki tego klubu jeszcze do niedawna zdobywały tytuły mistrzowskie dla PTG Sokół Kraków. Niestety od września tego roku Prezes klubu rozwiązał współpracę z trenerkami Katarzyną Strychalską i Natalią Sikorą. Decyzja ta podjęta na miesiąc przed indywidualnymi i drużynowymi Mistrzostwami Polski postawiła trenerki i ich zawodniczki w bardzo trudnej sytuacji. Trzeba było podjąć decyzję stanowiącą o być albo nie być dla tych dziewczynek, ich pasji i dorobku trenerskiego kadry szkoleniowej.  Jedynym wyjściem by zawodniczki nadal  mogły trenować pod skrzydłami swoich wieloletnich trenerek, było założenie nowego klubu. Ogromnym wysiłkiem trenerek, zawodniczek i ich rodziców, przedsięwzięcie to udało się zrealizować. W tym trudnym okresie  zawodniczki i trenerki starały się nie przerywać przygotowań do Mistrzostw Polski. Mogło się to odbyć także dzięki nieprzecenionej pomocy kierownictwa Hali 100-lecia Cracovii przy ul. Focha, które ze zrozumieniem podeszło do sytuacji drużyny i umożliwiło dalsze treningi w tej hali.

Dziś z całą pewnością można powiedzieć, że wysiłek drużyny  SGA Kraków nie poszedł na marne. W dniach 25-27 października 2019 r., na odbywających się w Katowicach Indywidualnych Mistrzostwach Polski na 60 zawodniczek biorących udział w zawodach reprezentantki SGA Kraków uplasowały się na wysokich miejscach w wieloboju ( występ z 4 przyborami maczugi, piłka, skakanka, wstążka):

  • 5 m Natalia Jakubowicz
  • 8m Emilia Heichel
  • 9m Magdalena Karcz,
  • 22 m Julia Nawalaniec
  • 25m Marta Marczewska
  • 33 m Julia Kłaput

W dniach 16-17 listopada 2019 roku na odbywających się w Rumii Drużynowych Mistrzostwach Polski  drużyna SGA Kraków w składzie Emilia Heichel, Natalia Jakubowicz,  Magdalena Karcz zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorek. Wszystkie trzy zawodniczki są reprezentantkami kadry Narodowej Juniorek PZG.

W mistrzostwach wzięło udział 13 drużyn z klubów gimnastyki artystycznej z całej Polski.

Nagradzanych było 8 pierwszych klubów.

Zawodniczki wykonywały  układy ze skakanką, piłką, maczugami i wstążką, a suma ocen jakie osiągnęły indywidualnie dała końcowy wynik drużyny.  Indywidualnie uplasowały się na miejscu pierwszym Emilia Heichel, siódmym – Natalia Jakubowicz, ósmym Magdalena Karcz.

Tym samym zawodniczki, które w ubiegłym roku zdobyły tytuł drużynowego Mistrza Polski dla PTG Sokół Kraków, dziś obroniły go, ale już pod szyldem nowego klubu, SGA Kraków.

Bardzo dobrze zaprezentowała się  również druga drużyna juniorska SGA Kraków w składzie: Marta Marczewska, Milena Mączka i Julia Kłaput, która zajęła 8 miejsce.

Wysokim 7 miejscem może się również pochwalić drużyna seniorek w składzie: Julia Nawalaniec i Hanna Pelczar.

Gimnastyka artystyczna to bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Zawodniczki poświęcają na trening 3-4 godzin dziennie. Im starsze tym  trudniej godzić im obowiązki szkolne z treningami. Dlatego tak liczna kadra juniorek i seniorek jaką wyszkoliły trenerki Katarzyna Strychalska i Natalia Sikora stanowi  ewenement w tej dyscyplinie sportu  w skali naszego kraju.

Pozostaje życzyć zawodniczkom i trenerkom dalszych sukcesów, które przy ich determinacji są tylko kwestią czasu. Klub prowadzi stały nabór dziewczynek w wieku 4-16 lat.

Wszystkich zapraszamy w weekend majowy 2020 roku do Hali 100 – lecia KS Cracovia, gdzie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorek i seniorek w gimnastyce artystycznej, której klub SGA Kraków będzie organizatorem.

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności