Działania w nocnych tramwajach. Za nami akcja „Bezpieczny Powrót”

Za nami akcja „Bezpieczny Powrót”, w której udział brali strażnicy miejscy, wspólnie z inspektorami ruchu MPK pilnowali bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej w tramwajach nocnych linii w nocy z 15 na 16 listopada.

Za spożywanie alkoholu, 32 osoby zostały upomniane (20 mandatów, 5 wniosków do sądu i 7 pouczeń). Przypominać także trzeba było o tym, że w tramwajach nie można wykrzykiwać wulgaryzmów (2 mandaty, 4 pouczenia) i wyrzucać śmieci (2 mandaty i 1 pouczenie). Dodatkowo strażnicy miejscy poruszający się radiowozami w pobliżu tramwajów sprawdzali, czy wszyscy kierowcy stosują się do znaków i przepisów ruchu drogowego. Niestety 6 kierowców złamało te przepisy. W akcji brali udział także kontrolerzy biletów, którzy sprawdzali czy pasażerowie nocnej komunikacji pamiętają o zakupie biletu. I znów były takie osoby, które sobie o tym zupełnie zapomniały. Tym razem bez biletu komunikacją miejską próbowało podróżować 48 gapowiczów.


Działania w nocnych tramwajach to element akcji „Bezpieczny Powrót”, w ramach której inspektorzy ruchu MPK jadąc w swoich cywilnych ubraniach zwracają uwagę na wszystkie zachowania, które przeszkadzają pasażerom, a więc m.in. na osoby palące papierosy, pijące alkohol, śmiecące oraz agresywne i wulgarne.

Info MPK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności