Dewastacja zabytkowego budynku. Apel policji!

W nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. do remontowanego zabytkowego budynku Willa Japonka w Krzeszowicach dostał się nieznany sprawca, powodując duże straty w mieniu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Krzeszowice przy ulicy Ogrody w nocy z 13 na 14 listopada 201 9 r.  Nieznany sprawca bądź sprawcy wtargnęli do środka remontowanego budynku „Willa Japonka” należącego do Starostwa Powiatowego w Krakowie. W wewnątrz budynku została uszkodzona instalacja centralnego ogrzewania w wyniku,  czego zabytkowe wnętrze zostało zalane wodą.

Straty na dzień dzisiejszy nie zostały jeszcze oszacowane, ale wszystko wskazuje na to, że mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Nad sprawą cały czas pracują funkcjonariusze Policji, którzy zbierają i utrwalają materiał dowodowy i ustalają sprawców dewastacji.

Z uwagi na charakter zdarzenia Policja zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Krzeszowic oraz innych osób, mających jakąkolwiek wiedzę na temat opisywanego wydarzenia, a mogących się przyczynić do ustalenia jego sprawców. Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy ulicy Łokietka 205 lub dzwoniąc pod numer  12 615 76 00 (oficer dyżurny) lub 723 695 017 (policjant służby kryminalnej) lub ewentualnie numer alarmowy 112.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności