Bieżanów: Policjanci szukali kierowcy BMW, który uciekł z miejsca kolizji. Był pijany…

Dzisiejszej nocy policjanci Komisariatu Autostradowego  Policji w Krakowie na polecenie dyżurnego swojej jednostki udali się w rejon 428 kilometra autostrady A4 w Krakowie aby zlikwidować kolizję drogową. Według otrzymanego zgłoszenia kierujący pojazdem BMW miał utracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w barierę energochłonną, słup oświetleniowy, a następnie uciec pieszo  z miejsca zdarzenia.

Po przyjeździe we wskazany rejon autostrady policjanci zauważyli na lewym pasie ruchu pozostawione BMW, mające widoczne uszkodzenia pokolizyjne. Świadkowie tego zdarzenia twierdzili, że kierujący autem mężczyzna chwilę przed kolizją  jechał z dużą prędkością. Sprawca miał oddalić się w kierunku pobliskiego Bieżanowa.  Te istotne szczegóły zdarzenia oraz kierunek ucieczki kierowcy BMW funkcjonariusze niezwłocznie przekazali oficerowi dyżurnemu Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie. W rejon Bieżanowa błyskawicznie zostały  wysłane  patrole policji .

Na ulicy Półłanki w Krakowie policjanci natrafili na poszukiwanego kierowcę BMW. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.  W rozmowie z funkcjonariuszami 20-letni  mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Nie był w stanie podać dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia.

20-latkowi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zostało zatrzymane prawo jazdy oraz skierowano przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności