12 listopada rusza remont chodnika na al. Słowackiego. Roboty spowodują zmiany w organizacji ruchu

W ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Krowodrzy oddali swój głos na zadanie pod nazwą rewitalizacja alei Słowackiego. W tym miesiącu zrealizowany zostanie pierwszy etap projektu, remont chodnika na al. Słowackiego od nr 24 do 28.

Zwycięski projekt w ramach BO zakłada rewitalizację al. Słowackiego, na odcinku Nowy Kleparz – Plac Inwalidów poprzez wykonanie nawierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami. W ramach pierwszego etapu wyremontowany zostanie chodnik, na odcinku al. Słowackiego od nr 24 do 28. Zarząd Dróg Miasta Krakowa jako realizator tego zadania wykona remont w dniach 12-19 listopada br. Roboty na tym odcinku spowodują zmiany w organizacji ruchu, na fragmencie objętym remontem zamknięty zostanie buspas.

Prace, które poprawią bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców pochłoną 40 tys. zł.

Zadanie będzie kontynuowane, rewitalizacja alei Słowackiego 2.0 znalazła się w tegorocznym Budżecie. W ramach drugiego etapu, wyremontowany zostanie chodnik znajdujący się w pasie zieleni, na odcinku al. Słowackiego 38 – ul. Krowoderska.

Info ZDMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności