X Bitwa o Wawel 2019r

X Bitwa o Wawel 2019r

X Bitwa o Wawel po raz czwarty została zaplanowana na lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Jak co rok zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach i zaliczane są do Pucharu Polski. Bitwa o Wawel ma charakter otwartej formuły Euro-Cup umożliwiającej start zawodników z różnych krajów z uwzględnieniem różnic regulaminów krajowych.

Na starcie oprócz czołówki zawodników z Polski pojawią się także zawodnicy z innych krajów, swój przyjazd niestety po zmianie terminu odwołali Czesi ale spodziewamy się zawodników z innych krajów.

Air Combat to walka powietrzna modeli którą każdy może odwzorować i przeżyć. Pilotując własny model RC choć w części można poczuć emocje jakie towarzyszą pilotom prawdziwych maszyn.

Kilka lat temu była to droga i elitarna dziedzina modelarstwa, zastrzeżona dla zamożnych którzy nie liczą straconych w walce modeli. Modele z silnikami spalinowymi są drogie, ciężkie i bardzo szybkie dlatego powstał kombat elektryczny.

Air Combat ESA jest tańszą ale równie wciągającą zabawą jak airkombat spalinowy. Nazwa to skrót od angielskiego oznaczenia Electric Simple Aircombat co oznacza uproszoną elektryczną wersje tej kategorii modelarstwa lotniczego.

W nieco większej skali czyli mniejszych wymiarach modeli, emocje są równie wielkie a do rozpoczęcia przygody nie trzeba zbyt wielkich wydatków i drogich spalinowych silników. Airkombat modeli elektrycznych jest znacznie tańszy. Modele nie wymagają dużego nakładu finansowego, łatwo się je buduje i serwisuje.