Po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera!

31 października 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera!

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów. 7-milionowym podróżującym był Pan Elmar z Niemiec ,który przyleciał  z żoną Kasią  do serca Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS.

Pasażera na  krakowskim lotnisku powitał: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, który powiedział : „7 milionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu:pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski

„Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu.” -dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Na 7 milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki #KRKtravelchallenge oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowie zostali też zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Symbolem dzisiejszego dnia jest bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7 MLN pasażera”.

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności