PINKTOBER – kampania w walce z rakiem

PINKTOBER – kampania w walce z rakiem

Marka Hard Rock Cafe 1 października rozpoczęła kampanię społeczną prowadzoną na całym świecie, znaną jako PINKTOBERTM. Akcja potrwa do 31 października.

PINKTOBERTM – to nazwa miesiąca walki z rakiem w lokalach Hard Rock Cafe. Ta międzynarodowa kampania, organizowana co roku w październiku, ma na celu podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej raka piersi oraz wsparcia osób zmagających się z tą chorobą. Od kilku lat Hard Rock Cafe Kraków udziela wsparcia krakowskiemu Stowarzyszeniu UNICORN.

Stowarzyszenie UNICORN pomaga dzieciom i dorosłym chorym na nowotwory, zapewniając im opiekę psychologiczną. Dzięki takiemu wsparciu pacjenci lepiej radzą sobie z lękiem i innymi trudnymi emocjami, które pojawiają się wraz z diagnozą – mówi Ela Murias ze Stowarzyszenia UNICORN.

W Hard Rock Cafe Kraków od 1 do 31 października można zakupić przygotowane specjalnie na tę okazję Drink Pink Punch oraz Pink Muffin. 5 złotych ze sprzedaży każdego produktu zostanie przekazane Stowarzyszeniu UNICORN. W tym roku do zbiórki pieniędzy włączyły się również lokale z pozostałych miast: Hard Rock Cafe Warsaw, Hard Rock Cafe Wrocław, Hard Rock Cafe Gdańsk.

W kampanię angażuje się także Urząd Miasta Krakowa. Od 17 do 23 października kładka Bernatka będzie świecić różowym światłem na znak solidarności z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową.

Mat. prasowe