Budowa brakującego fragmentu ścieżki wzdłuż Wisły

Budowa brakującego fragmentu ścieżki wzdłuż Wisły

1 października br. (wtorek) rozpocznie się budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej wzdłuż Wisły, na odcinku od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej.

Do tej pory cykliści w rejonie ul. Widłakowej zjeżdżali na ul. Tyniecką lub korzystali z wydeptanej ścieżki po stronie rzeki. Nowa 330 metrowa droga w północno-wschodniej części miasta pozwoli im bezpiecznie i komfortowo pokonać ten odcinek. Ciąg rowerowy o szerokości od 2,5 do 4 m zostanie w miejscach znacznej różnicy wysokościowej zabezpieczony specjalnymi balustradami.

W pierwotnej wersji ścieżka miała zostać poprowadzona po koronie wałów, z uwagi na fakt, że część działek nie miała uregulowanego stanu prawnego postanowiono dokonać zmian w projekcie. Droga została poprowadzona na obszarze międzywala rzeki Wisły.

Droga, która powstanie znajduje się w strefie szczególnego zagrożenia powodzią, dlatego też projektanci zadbali, aby została odpowiednio zabezpieczona. Ostatnia warstwa ułożona zostanie z betonu wałowanego, który charakteryzuje się trwałością i odpornością na powstawanie kolein.

Zakończenie prac planowane jest w połowie grudnia br. Realizacja uzależniona będzie od warunków pogodowych.

Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i zbuduj” (dokumentacja projektowa ok. 99 tys. zł, realizacja ok. 1,5 mln zł).

Info ZDMK