Zapraszamy na lekcję śpiewania na Małym Rynku w Krakowie

Zapraszamy na lekcję śpiewania na Małym Rynku w Krakowie

1 września, o  godzinie 17.00 na Małym Rynku w Krakowie rozpocznie się 73 39/45. edycja Lekcji Śpiewania, specjalna Lekcja z ułamkowym liczebnikiem, przygotowana z okazji smutnej, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na koncert „Wrzesień 1939”, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: Biblioteka Polskiej Piosenki, Teatr Loch Camelot i Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Koncert poprowadzą Ewa Kornecka i Waldemar Domański, pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania. Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Na tę szczególną okazję Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 3500 bezpłatnych śpiewników.

Ponadto uczestnicy Lekcji wraz ze śpiewnikiem będą mogli otrzymać wyjątkowe wydawnictwo CD Biblioteki Polskiej Piosenki pt.: „ Album Patriotyczny” (dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019). „ Album Patriotyczny” to krakowski muzyczny wkład w obchody 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Utwory, które znajdują się na tej płycie zostały nagrane przez zwykłych ludzi, przedstawicieli wszystkich pokoleń. Dzieci, dorośli i starsi zaśpiewali piosenki II wojny światowej tak jak potrafili najlepiej i najpiękniej. Kolejka do mobilnego studia nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki potwierdziła, że pamięć o niełatwej, polskiej historii nadal zmusza do refleksji i wywołuje potrzebę oddania czci ludziom i bohaterom tamtych czasów.