Tego w Krakowie jeszcze nie było. W końcu lata w „Mieście Królów Polski” pojawi się śnieg, a dokładniej biały puch

Tego w Krakowie jeszcze nie było. W końcu lata w „Mieście Królów Polski” pojawi się śnieg, a dokładniej biały puch

Już w sobotę (21.09) na stadionie krakowskiej AWF z okazji 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego zostaną rozegrane – nietypowe jak na tę porę roku – biegi narciarskie w sprincie na śniegu.

Tego w Krakowie jeszcze nie było. W końcu lata w „Mieście Królów Polski” pojawi się śnieg, a dokładniej biały puch. W sobotnie przedpołudnie biegacze narciarscy będą rywalizować w zawodach sprinterskich. Najpierw zostaną rozegrane kwalifikacje, po nich ćwierćfinały i półfinały. O godz. 14 rozpoczną się pokazy dzieci, które zaprezentują jak można jeździć i bawić się na nartach biegowych. Tuż po pokazach dzieci zaplanowano finały zawodów sprinterskich.

Na widowni nie może zabraknąć mieszkańców Krakowa, bo tuż po zakończeniu zawodów chętni będą mogli spróbować swoich sił na biegówkach- zachęca do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu sportowym wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Stanie się to po godz. 16, gdy trasa zostanie udostępniona dla kibiców. Będzie można wypożyczyć kompletny sprzęt i pobiegać na nartach. W niedzielę (22.09) trasa również będzie dostępna dla kibiców w godz. 10-17.

Program zawodów – sobota, 21.09.2019:

9 kwalifikacje (w każdej grupie do ćwierćfinałów kwalifikuje się 16 zawodników)

11.15 ćwierćfinały, półfinały

15.15 finały

16 dekoracja

Wstęp na zawody sprinterskie będzie bezpłatny. Głównym partnerem wydarzenia jest Małopolska.

Autor: Biuro Prasowe UMWM/ Polski Związek Narciarski