Składał propozycje seksualne nieletniej. Został zatrzymany.

Składał propozycje seksualne nieletniej. Został zatrzymany.

Na początku września jedna z internautek powiadomiła krakowską Policję, że podając się za 14-latkę nawiązała kontakt za pośrednictwem komunikatora internetowego z mężczyzną, który w czasie prowadzonej z nią przez kilka tygodni korespondencji smsowej  zaproponował jej spotkanie o charakterze seksualnym. Rzekoma nastolatka umówiła się z internetowym znajomym  na spotkanie w „realu” w Krakowie 7 września 2019 roku.

(W naszym wcześniejszym artykule możecie zobaczyć nagranie z zatrzymania: Na Alei Róż zatrzymano mężczyznę podejrzanego o pedofilię. )

W miejscu, gdzie miało dojść do spotkania, pojawili się funkcjonariusze Komisariatu Policji VIII.  W momencie gdy mężczyzna podszedł do „nastolatki” został zatrzymany. To 44-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Po przewiezieniu do siedziby komisariatu usłyszał zarzut składania propozycji seksualnych małoletniej za pośrednictwem Internetu, do czego się przyznał.  Prokurator zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego, mężczyzna ma również zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania za pośrednictwem sieci teleinformatycznej z małoletnimi poniżej 15 roku życia. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Fot. Policja