Przed nami IV Piknik Swoszowicki Patriotyczny

Przed nami IV Piknik Swoszowicki Patriotyczny

W sobotę, 7 września w godzinach 15.00-21.00 na terenie Fortu 51 1/2 Swoszowice w siedzibie Muzeum Spraw Wojskowych przy ul. Sawiczewskich 46 odbędzie się IV edycja Swoszowickiego Pikniku Patriotycznego. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Głównymi punktami programu będzie rekonstrukcja obrony przeciwlotniczej Krakowa w 1939 r. zainscenizowana przez Stowarzyszenie Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej. Była to jedna z najnowocześniejszych formacji Wojska Polskiego dysponująca znakomitym sprzętem. Będzie można zobaczyć armatę przeciwlotniczą 40mm Bofors, ciągnik artyleryjski P.Z.Inż 343, samochód wojskowy na bazie Fiata 508, motocykl Motobecane i wiele innych elementów wyposażenia wojskowego. Znany i uznany kolekcjoner Krzysztof Pawlak zaprezentuje również jedną z największych i najciekawszych kolekcji broni palnej.

Wśród atrakcji pikniku znalazł się także koncert Amelii Ślusarek i Norberta „Smoły” Smolińskiego, oraz występ dzieci ze szkoły podstawowej nr 43 w Swoszowicach. Wszyscy, którzy przybędą na piknik zostaną poczęstowani pyszną grochówką wojskową.

Program pikniku:

  • 15.00 – rozpoczęcie
  • 15.30 – występ dzieci ze SP43
  • 16.00 – rekonstrukcja obrony Krakowa cz.1
  • 17.00 – koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego
  • 18.30 – rekonstrukcja obrony Krakowa cz.2

Mat.prasowe