Niecodzienna interwencja policji na autostradzie A4

Niecodzienna interwencja policji na autostradzie A4

17 września 2019 roku policjanci z krakowskiej „autostradówki” brali udział w niecodziennej interwencji. Otrzymali oni zgłoszenie że w okolicach MOP Zakrzów na trasie autostrady A4 jadąc w kierunku Rzeszowa pasem awaryjnym ma pieszo poruszać się kobieta, która swoim zachowaniem zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Patrolując wskazany rejon na wysokości 432 km autostrady policjanci zobaczyli kobietę, która na ich widok zaczęła uciekać i nie reagowała na wydawane jej polecenia. Wobec powyższego zachowania funkcjonariusze podjęli pościg w wyniku którego kobieta została ujęta. Agresywne zachowanie kobiety utrudniało wykonywanie interwencji, wobec czego zostały zastosowane środki przymusu bezpośredniego. Ponadto funkcjonariusze zostali w trakcie czynności legitymowania wielokrotnie wprowadzeni w błąd co do narodowości i tożsamości kobiety.
W trakcie trwania interwencji za pośrednictwem dyżurnego KAP Kraków udało się uzyskać informację, że kobieta z niewiadomych powodów wysiadła z autobusu jadącego na Ukrainę. Na miejsce została skierowana załoga karetki pogotowia ratunkowego. Po przeprowadzeniu badania zespół pogotowia ratunkowego podjął decyzję, iż niezbędnym jest przewiezienie do szpitala psychiatrycznego celem wykonania badań.
Ponadto tego samego dnia funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie przeprowadzili 15 Interwencji związanych z ruchem drogowym. Zlikwidowane zostały 3 kolizje drogowe, a 4 kierującym za stan techniczny pojazdu zostały zabrane dowody rejestracyjne.
Apelujemy o bezpieczną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Fot i info Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie