Co pod nową estakadą kolejową? Ruszają konsultacje

Co pod nową estakadą kolejową? Ruszają konsultacje

Urząd Miasta Krakowa zaprasza na kolejny cykl konsultacji poświęconych możliwością zagospodarowania obszaru pod budowaną obecnie estakadą kolejową między ul. Kopernika a ul. Miodową. Najbliższe spotkania odbędą się już 18 i 19 września.

W ubiegłym roku UMK rozstrzygnął konkurs ideowy na zagospodarowanie terenu pod estakadą kolejową. Obecnie – w oparciu o wyniki konkursu – urzędnicy współpracując z mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorcami i innymi użytkownikami okolic estakady zaplanują dalsze działania związane z urządzeniem tej przestrzeni. W efekcie powstaną wytyczne dla zagospodarowania tego obszaru.

W pierwszej kolejności będziemy rozmawiać na temat dwóch odcinków estakady i jej okolic:

  • środa, 18 września, godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Blachnickiego 1
    Spotkanie dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Kopernika a ul. Dietla i Grzegórzecką
  • czwartek, 19 września, godz. 17.00 – Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Blachnickiego 1
    Spotkanie dotyczące odcinka estakady kolejowej pomiędzy ul. Dietla i Grzegórzecką a ul. Miodową, w tym targu, węzła transportowego i terenach sportowych

Kolejne spotkania odbędą się w październiku:

  • środa, 2 października, godz. 17.00 – HistoryLand, pl. Jana Nowaka Jeziorańskiego 3
  • wtorek, 15 października, godz. 18.00 – prezentacja wyników konsultacji (miejsce spotkanie zostanie podane w terminie późniejszym)

Na spotkania zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Uwagi i opinie na temat terenu pod estakadą można przesyłać także mailowo: estakada@um.krakow.pl.

Dodatkowe informacje na Facebooku.