Antyterroryści weszli do mieszkań w Nowej Hucie (nagranie)

Antyterroryści weszli do mieszkań w Nowej Hucie (nagranie)

Policjanci ze Starego Miasta wpadli na trop grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami haraczy od osób trudniących się drobnym handlem ulicznym na terenie Krakowa. Funkcjonariusze tygodniami prowadzili obserwację, ustalenia operacyjne, przeglądali monitoringi. Pełne zaangażowanie i intensywne rozpracowanie pozwoliło na wytypowanie trzech mężczyzn. Z ustaleń wynikało, że są oni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Mężczyźni  wyjątkowo brutalni, w swoimi działaniu nie przebierali w środkach.

Przygotowania do zatrzymania przestępców trwały kilka dni, z informacji wynikało, że podejrzewani mogą posiadać w domu broń oraz inne niebezpieczne narzędzia, w związku z czym w zatrzymaniach uczestniczyli policyjni antyterroryści z Krakowa i Rzeszowa. Akcja została przeprowadzona w piątek (6 września br.). Policjanci jednocześnie weszli do trzech mieszkań na terenie Nowej Huty.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 25 i 29 lat. Cała trójka przewijała się w policyjnych kartotekach, byli  karani za m.in. pobicia, narkotyki, włamania. W przeszukanych mieszkaniach  funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę i podrabiane dokumenty. Wszyscy zatrzymani w Prokuraturze Kraków Śródmieście Zachód usłyszeli zarzuty. Jeszcze tego samego dnia decyzją sądu zostali aresztowani na okres 2 miesięcy i w sobotę trafili do aresztu śledczego. Kryminalni ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Osoby, które mogły paść ofiarą działalności tej grupy  prosimy o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Krakowie.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Fot. Policja