Został zatrzymany przez policjantów, więc …. oskarżył ich o kradzież telefonu

Został zatrzymany przez policjantów, więc …. oskarżył ich o kradzież telefonu

Kilka dni temu policjanci komisariatu w Gdowie zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Gdów  który utrudniał im pracę podczas interwencji związanej z  pożarem odpadów.

Wobec funkcjonariuszy mężczyzna zachowywał się wulgarnie a także agresywnie szarpiąc ich za mundury oraz uderzając łokciem.  Na następny dzień mężczyźnie przedstawiono zarzuty i po doprowadzeniu do Prokuratury oraz zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru, zwolniono.

Tego samego dnia w dnia w godzinach popołudniowych, mężczyzna ten zgłosił się na komisariat, jednakże  tym razem jako pokrzywdzony. 37- latek poinformował, iż policjanci którzy interweniowali wobec niego dzień wcześniej, ukradli mu telefon. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie, jednakże treść zgłoszenia a także okoliczności w jakich miało dojść do przestępstwa, budziły wątpliwości śledczych. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 37-latka, gdzie podczas przeszukania znaleźli  telefon rzekomo skradziony przez policjantów.  Teraz mężczyzna oprócz naruszenia nietykalności policjantów, odpowie także za złożenie fałszywego zawiadomienia a także fałszywego oskarżenia policjantów.Grozi mu do 3 lat odsiadki.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku