Zatrzymanie w jednym z mieszkań na Krowodrzy

Zatrzymanie w jednym z mieszkań na Krowodrzy

26 sierpnia br. policjanci w Krakowie skierowali się do jednego z mieszkań na terenie Krowodrzy, gdzie według ich wiedzy mężczyzna miał przechowywać znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze zastali tam 19-latka oraz jego dziewczynę. Podczas przeszukania w pokoju wynajmowanym przez parę kryminalni ujawnili akcesoria oraz substancje, których charakterystyczny wygląd i opakowanie wskazywały jednoznacznie, że są to narkotyki (później w trakcie przesłuchania w komisariacie 19- latek przyznał, że wszystkie przedmioty i substancje należą do niego). W trakcie przeszukania kolejnego pomieszczenia, w którym zamieszkiwała inna osoba również ujawniono podejrzaną substancję. 21-letni współlokator pary posiadał woreczek strunowy z niewielką zawartością suszu roślinnego, a wykonane na testerze badanie wykazało, że wewnątrz opakowania znajduje się marihuana.

Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 245 gramów środków psychoaktywnych, w tym amfetaminę, mefedron, extasy i konopie indyjskie oraz pieniądze w kwocie ponad 12 000zł.

19-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Jego współlokator  odpowie za posiadanie środków odurzających, za co przepisy przewidują karę pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. Policja