Zatrudnił się w charakterze ekspedienta, aby okraść sklep w Podgórzu

Zatrudnił się w charakterze ekspedienta, aby okraść sklep w Podgórzu

20 sierpnia br. policjanci w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o kradzieże pieniędzy ze sklepowej kasy. Mężczyzna dwukrotnie ograbił jeden ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, powodując straty w wysokości prawie 4 tys. złotych. W momencie zatrzymania okazało się, że 22-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże, których dopuścił się wcześniej. Mieszkaniec Wieliczki trafił do zakładu karnego.

17 lipca br. do Komisariatu Policji V w Krakowie zgłosił się właściciel jednego ze sklepów spożywczych na terenie Podgórza, który oświadczył, że okradł go nowo zatrudniony pracownik. Według relacji mężczyzny 22-letni ekspedient wyłączył alarm, zabrał ze sklepowej kasy około 2 tys. 400 złotych, porzucił stanowisko pracy i oddalił się w nieznanym kierunku.

Mało tego, kilka dni po dokonaniu pierwszej kradzieży, mieszkaniec Wieliczki ponownie zabrał pieniądze z tej samej sklepowej kasy. Wykorzystał w tym celu moment, w którym nowy sprzedawca był na zapleczu. Chwila nieuwagi wystarczyła żeby młody mężczyzna dokonał kradzieży pieniędzy, tym razem w kwocie około 1 tys. 400 zł. Podobnie jak w pierwszym przypadku 22-latek wraz ze skradzioną gotówką pospiesznie opuścił lokal.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku