Zapraszamy na seans w kinie pod białoprądnicką chmurką. Wstęp wolny

Zapraszamy na seans w kinie pod białoprądnicką chmurką. Wstęp wolny

Dworek Białoprądnicki zaprasza w sobotę, 17 sierpnia, o godz. 21.30 na kino pod chmurką. Tym razem obejrzymy film pt. „Przełęcz ocalonych”. Wstęp wolny.

„Przełęcz ocalonych” – to amerykański dramat filmowy z 2016 roku w reżyserii Mela Gibsona. Przedstawia historię życia amerykańskiego adwentysty Desmonda Dossa. Mężczyzna był pierwszym w historii lekarzem polowym, który, choć odmówił noszenia broni i zabijania, został za swoje zasługi odznaczony Medalem Honoru – najwyższym amerykańskim odznaczeniem wojskowym.

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tam Desmond T. Doss, – sanitariusz, który ze względu na wyznawaną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Film przedstawia legendę bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość.

Projekt z budżetu obywatelskiego Krakowa potrwa do końca sierpnia. Seanse wyświetlane są w każdą sobotę i są świetną alternatywą dla sali kinowej.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku