Zapraszamy na dzień dziwnych sportów i zapomnianych zabaw podwórkowych

Zapraszamy na dzień dziwnych sportów i zapomnianych zabaw podwórkowych

Zapraszamy wszystkich krakowian, bez względu na wiek, do wspólnej zabawy. Rodzice będą mieli okazję przypomnieć sobie gry swojego dzieciństwa, a dzieci dowiedzieć się jak spędzano wolny czas w świecie bez komputerów i telefonów komórkowych.

W programie:

gry w klasę, gumę, kamyki, dwa ognie, berka, zośkę i kapsle, hula-hop, bila na sznurku, ringo, cymbergaj, skakanie na skakance, zabawy na trzepaku, strzelanie z procy i przeciąganie liny

Animatorzy prowadzić będą wszystkie te gry dla dzieci w każdym wieku i udowodnią, że kiedyś podwórka były miejscami tętniącymi życiem.

Zabawy podwórkowe to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Uczą współpracy, pomagają kształtować relacje z rówieśnikami, zachęcają do aktywności fizycznej. Wspomagają rozwój dziecka, trenują podzielności uwagi, poprawiają koordynację i refleks, walczą z wadami postawy, kiepską odpornością i nudą w czterech ścianach domu.

Głód uczestników zabawy zaspokoją food trucki, oferujące również „smaki z dzieciństwa”: oranżadę w płynie, oranżadę w proszku, mleko zagęszczone w tubce, lody typu sandwich, wodę z sokiem z saturatora i watę cukrową.

Na plenerowej scenie zagra i zaśpiewa – Jan Wojdak

Prowadzenie – Adam Grzanka

Organizatorzy:
MPEC SA w Krakowie, NCK, Zarząd Zieleni Miejskiej, KS Hutnik

DZIEŃ DZIWNYCH SPORTÓW I ZAPOMNIANYCH ZABAW PODWÓRKOWYCH

4 sierpnia (niedziela), g.14.00-20.00, scena plenerowa NCK