Wjeżdżał w radiowozy, o mało nie potrącił policjanta, a przez okno samochodu wyrzucał marihuanę

Wjeżdżał w radiowozy, o mało nie potrącił policjanta, a przez okno samochodu wyrzucał marihuanę

W miniony piątek, w godzinach wieczornych, na terenie Podgórza policjanci prowadzili czynności operacyjne. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż ulicami miasta przejeżdżać ma kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza, który może być w posiadaniu znacznej ilości środków odurzających. Kiedy policjanci zauważyli, że po jednej z ulic na terenie Podgórza porusza się wytypowany pojazd natychmiast przystąpili do działania.

Funkcjonariusze dali kierującemu Seatem sygnał do zatrzymania, który ten zignorował i próbując ucieczki najechał na stojący nieopodal nieoznakowany radiowóz. Następnie 31-latek o mało nie potrącił próbującego go zatrzymać policjanta oraz bagatelizując polecenia wydawane przez kolejny patrol kontynuował jazdę. Kierujący Seatem zatrzymał się dopiero kiedy doprowadził do zderzenia z drugim radiowozem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w znak drogowy. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna zanim wsiadł za kierownicę spożywał alkohol, został poddany badaniu, które wykazało 0,2 promila alkoholu we krwi. Policjanci przebadali młodego mężczyznę również pod kątem obecności narkotyków, także to badanie dało wynik pozytywny i wskazało, że 31-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Ponadto mężczyzna kierował samochodem marki Seat, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przed zatrzymaniem wyrzucał przez okno susz roślinny, który następnie zabezpieczono. Policjanci w wyniku przeszukania 31-latka oraz pojazdu, którym się poruszał ujawnili prawie 328 gram marihuany.

W samochodzie osobowym marki Seat Ibiza oprócz 31-latka znajdował się 17-letni pasażer. Mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani. 17-latek ostatecznie został zwolniony i ma status świadka. Natomiast 31-latek odpowie karnie za szereg przewinień, których się dopuścił (m.in. niezatrzymanie do kontroli, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, kierowanie po wpływem narkotyków, posiadanie ich znacznej ilości). 24 sierpnia sąd zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.