W rejonie bramek autostradowych policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

W rejonie bramek autostradowych policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Małopolscy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w pojeździe przewoził około 230 tysięcy sztuk  papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnego towaru, naraziłoby Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 255 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się na co dzień  zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wytypowali obcokrajowca, który trudnił się nielegalnym biznesem tytoniowym. Z policyjnych informacji wynikało, że 30 lipca br. autostradą A4 obcokrajowiec będzie przewoził dużą partię nielegalnych papierosów.

Tego dnia, przed godz. 9 w rejonie bramek autostradowych kryminalni zatrzymali volkswagena, prowadzonego przez 30–latka. W trakcie kontroli, w bagażniku passata, stróże prawa znaleźli czarne worki wypełnione „lewymi” wyrobami tytoniowymi. Kryminalni zabezpieczyli paczki, w których było około 230 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych.  Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem posiadania i przewożenia nielegalnych papierosów, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Według wyliczeń śledczych, podejrzany mógł narazić Skarb Państwa na straty w wysokości sięgającej 255 tysięcy złotych.

Fot. Policja