Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego ma od dziś własną aleję gwiazd

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego ma od dziś własną aleję gwiazd

Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego ma od dziś własną aleję gwiazd. Na wewnętrznym dziedzińcu stanęły ławki z nazwiskami osób, które ufundowały je dla pacjentów. To dowód ich osobistego związku z „Żeromskim” – przed laty to właśnie w murach tego szpitala przyszły na świat.

Szpital na os. Na Skarpie w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji od czerwca br. do kwietnia 2020 r. przygotowano szereg akcji promocyjnych i profilaktycznych skierowanych do mieszkańców. Kilka miesięcy temu otwarta została pierwsza galeria szpitalna, a 1 września odbędzie się „Masz dla zdrowia”.

Władze szpitala zdecydowały, że jubileuszowa inicjatywa ma mieć wymiar praktyczny i służyć pacjentom przez kolejne lata. Na ławkach będą mogły odetchnąć od szpitalnych sal osoby przed zabiegiem, po operacjach, ale i przyszłe mamy! Ławki będą także służyć rodzinie czy przyjaciołom pacjentów: ich odwiedziny będą znacznie przyjemniejsze i sympatyczne w cieniu drzew niż przy łóżku szpitalnym.

Pierwsze ławki ufundowali: Sławomir Zapała – piosenkarz i konferansjer, aktorzy Marcel Wiercichowski – (Teatr Bagatela) i Katarzyna Tlałka (Teatr Ludowy), a także Tomasz Urynowicz – wicemarszałek województwa małopolskiego. Szpital liczy, że aleja gwiazd już niebawem się powiększy.

Fot. Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie / materiały prasowe