Szczegóły akcji gaśniczej w hucie. W działaniach udział wzięły 22 zastępy straży pożarnej

Szczegóły akcji gaśniczej w hucie. W działaniach udział wzięły 22 zastępy straży pożarnej

Jak informuje Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, 15 sierpnia ok. godziny 14 na terenie jednego z zakładów w krakowskiej hucie im. T. Sendzimira doszło do pożaru pasów transmisyjnych transportujących koks. Na miejsce działań zadysponowano zastępy Zakładowej Straży Pożarnej JRG ArcelorMittal Kraków. Ogień pojawił się na dwóch taśmociągach na dużej wysokości. Do akcji gaśniczej zadysponowano dodatkowe siły i środki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Z uwagi na pożar na wysokości, silnie panujące zadymienie oraz specyfikę pożaru w działaniach wykorzystano 3 drabiny mechaniczne. Natomiast aby zapewnić ciągłość podawania środka gaśniczego skierowano m.in.: autocysterny z JRG-3, JRG-6 oraz JRG Chrzanów, a także samochody z zapasowymi aparatami ochrony układu oddechowego i sprężarkami powietrza.

Zastęp rozpoznania chemicznego po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoczął wykonywanie pomiarów stężenia substancji niebezpiecznych w powietrzu. W działaniach udział wzięły 22 zastępy PSP i ZSP.

Foto. Kraków112