Przeszukanie mieszkania w Czyżynach skończyło się zatrzymaniem lokatora

Przeszukanie mieszkania w Czyżynach skończyło się zatrzymaniem lokatora

W piątek, 16 sierpnia br. kryminalni zapukali do jednego z mieszkań na terenie Czyżyn, mając informację, że jego najemcy mogą być w posiadaniu narkotyków.

Po wejściu do środka funkcjonariusze od razu wyczuli charakterystyczną woń marihuany. W mieszkaniu przebywało dwóch braci, którzy byli wyraźnie zaskoczeni wizytą policjantów. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli w łazience reklamówkę w której wnętrzu znajdowały się woreczki strunowe z suszem roślinnym, a na kuchennej półce zawiniątko z folii aluminiowej z jasną krystaliczną substancją. 

Zarówno 18-latek, jak 21-latek nie przyznawali się do kogo należą znalezione substancje. Zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie badanie suszu potwierdziło, że jest to 180 gramów marihuany. Drugi ze środków zostanie przebadany przez policyjne laboratorium.

W trakcie przesłuchania starszy z braci przyznał, że substancje psychoaktywne należą do niego, w wyniku czego usłyszał zarzut posiadania narkotyków (tj. z art. 62 ust 1 UoPN), za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Fot. Policja

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku