Poszukiwania 92-letniej kobiety. W akcji brało udział ponad 100 osób, pies, dron…

Poszukiwania 92-letniej kobiety. W akcji brało udział ponad 100 osób, pies, dron…

Ponad 100 osób,  w tym policjanci, strażacy, przewodnik z psem tropiącym, przy wykorzystaniu dronów poszukiwali od wczoraj 92-letniej kobiety, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Wycieńczona, osłabiona i przestraszona kobieta został odnaleziona i trafiła do szpitala.

21.08.br. wieczorem policjanci otrzymali informację, że 92 – letnia mieszkanka powiatu olkuskiego przed południem udała się na grzyby w rejon kompleksu leśnego Witeradów- Osiek. Ponieważ seniorka dawno już powinna była wrócić z grzybobrania zaniepokojona rodzina powiadomiła policję z obawy, że coś niepokojącego mogło się stać. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Jak ustalono, kobieta wyszła z domu około godz. 14:00,  nie mając ze sobą telefonu komórkowego.

Policjanci i strażacy z Olkusza, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie a także  zespół obsługujący drony i przewodnik z psem tropiącym z Komendy Wojewódzkiej razem tworzyli ponad 100-osobowy zespół zaangażowany w poszukiwania seniorki.

Dzisiaj, przed 9.00 rano funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeczesując las między miejscowością Osiek a drogą prowadzącą do miejscowości Gorenice, znaleźli na poboczu drogi leśnej, skrajnie wyczerpaną i przestraszoną 92-latkę. Seniorka na widok mundurowych próbowała się podnieść lecz była zbyt osłabiona i  uskarżała się na ból w kolanie, nie pamiętała także kiedy wyszła z domu i jaki jest dzień tygodnia. Funkcjonariusze natychmiast przetransportowali seniorkę do miejsca zamieszkania, gdzie czekała  karetka pogotowia.

Policjanci apelują o rozwagę w trakcie wyprawy do lasu:

-przed wyjściem należy poinformować bliskich o wyprawie do lasu oraz wskazać im okolicę,  w której będziemy przebywać;

określić kiedy zamierzamy wrócić;

-do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób; kiedy jedna z nich się zgubi w lesie należy o tym fakcie powiadomić najbliższą jednostkę policji, by jak najszybciej rozpocząć akcję poszukiwawczą;

-należy zabrać ze sobą do lasu telefon komórkowy z naładowaną baterią;

-kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, tak, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy;

nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu oraz w złą pogodę.

Fot. Policja