Piknik wakacyjny „Rodzina Sercem Małopolski”z udziałem policjantów

Piknik wakacyjny „Rodzina Sercem Małopolski”z udziałem policjantów

4 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji  oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Krakowie wzięli udział w pikniku wakacyjnym pod nazwą „Rodzina Sercem Małopolski” zorganizowanym w Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

Przy stanowisku Policji dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci przymierzając mundurki. Dodatkowo na pamiątkę można było zrobić sobie zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”. Ponadto każdy kto odwiedził policjantów otrzymał kartkę alarmową z odciskami swoich linii papilarnych. Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się nie tylko z pracą policjanta, ale także porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa.

Celem przedsięwzięcia była edukacja dzieci i młodzieży na temat  szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz promowanie zdrowego stylu życia, 
a także kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży w związku z trwającymi wakacjami. Podczas imprezy uczyły się przewidywania konsekwencji swoich działań, dowiedziały się, czym jest branie odpowiedzialności za siebie i innych. Uczestnicy mogli wziąć udział w quizach edukacyjnych, gdzie zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem ogólnym oraz w ruchu drogowym, a także związanych z zagrożeniami w sieci.

Policjanci na tę okazję przygotowali praktyczne porady: jak  za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosić zagrożenia oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać w różnych sytuacjach – w mieście, w podróży, nad wodą, w lesie, ze zwierzętami czy wreszcie w sieci.

Wszystkim, którzy odwiedzili stanowisko Policji przekazywane były materiały profilaktyczne, ulotki, krzyżówki i inne gadżety promujące bezpieczne zachowania.

Dodatkowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prezentowali sprzęt policyjny w postaci radiowozu oraz motocykla policyjnego. Podczas pokazów również i dorośli będą mogli sprawdzić się na specjalnym torze w alkogoglach 
i narkogoglach.

Fot. Policja