Od soboty zostaną uruchomione dwie linie tramwajowe

Od soboty zostaną uruchomione dwie linie tramwajowe

Od jutra, 31 sierpnia zostaną wprowadzone spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najważniejsze z nich to:


– uruchomienie dwóch linii tramwajowych nr 79 i 72 kursujących w rejon ul. Orzeszkowej. To oznacza, że z rejonu Czerwonych Maków i Borku Fałęckiego znów można będzie dojechać tramwajem na ul. Kapelanka i Monte Cassino. Linie będą obsługiwane tramwajami dwukierunkowymi.

– Zmiany w kursowaniu autobusów do Bronowic Małych. Wraca komunikacja na ul. Królewską. Zamiast linii nr 704 i 713 zostanie uruchomiona linia nr 708. Przejazd autobusami na tej linii będzie wymagał posiadania biletu zgodnego z taryfą biletową (jak dla linii miejskich). O konieczności posiadania biletu będą informować m.in. specjalne komunikaty głosowe emitowane w autobusach na wybranych przystankach na trasie linii nr 708.

– W weekendy nadal na torowiska nie będą wyjeżdżać wagony 105N (akwaria). Więcej niskopodłogowych tramwajów zostanie skierowanych m.in. na linię nr 1 (kursy ze Wzgórz Krzesławickich do Salwatora) oraz linię nr 14 (kursy z Mistrzejowic do Cichego Kącika).

– Rozpocznie się trzeci etap przebudowy ulicy Myślenickiej. Przywrócony zostanie ruch pojazdów na odcinku od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko, natomiast zostanie wstrzymany ruch na odcinku od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich. W dalszym ciągu będzie trwać również przebudowa ul. Krzyżańskiego.

– Oczywiście zwiększa się częstotliwość kursowania autobusów i tramwajów, co oznacza zmianę rozkładów jazdy. Warto przed podróżą sprawdzić te zmiany w internecie. Szczegóły i nowe rozkłady jazdy są dostępne na stronie www.mpk.krakow.pl