Na Prądniku zatrzymano fałszywego policjanta!

Na Prądniku zatrzymano fałszywego policjanta!

Dzięki wnikliwej pracy kryminalnych w Krakowie, zatrzymany został 39- latek, który dokonał oszustwa pod koniec lipca br.

31 lipca br. patrolując teren Prądnika zauważyli mężczyznę odpowiadającego wizerunkowi podejrzewanego o dokonanie oszustwa. Po zatrzymaniu mężczyzny i ustaleniu jego personaliów potwierdzili, że zatrzymanym jest właśnie ten poszukiwany.

Zatrzymany 39-latek kilka dni wcześniej zadzwonił do jednej z mieszkanek Krakowa i podając się za syna seniorki poinformował o rzekomym wypadku, który miał spowodować i pieniądzach potrzebnych na uniknięcie odpowiedzialności. Następnie miał przekazać słuchawkę „policjantowi”, który dalej instruował kobietę o sposobie przekazania gotówki.

W ten sposób kobieta oddała nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł odebrać oszczędności nie tylko pieniądze, ale również biżuterię. Seniorka poniosła w ten sposób stratę na sumę ok. 13 000zł.

Ten sam mężczyzna od innej mieszkanki Krakowa próbował wyłudzić ponad 38 000zł. Podając się za policjanta sprawił, że 76-latka wypłaciła pieniądze z banku i wzięła kredyt. Na szczęście w tym przypadku prawidłowa reakcja pracowników banku, którzy wezwali na miejsce policję zapobiegła utracie pieniędzy.

Metody stosowane przez złodziei są w każdej sytuacji podobne i mają tylko jeden cel – przejęcie oszczędności.

Fot. Policja