Lotnisko: policjanci dostali „cynk” i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi

Lotnisko: policjanci dostali „cynk” i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi

6 sierpnia br., na terenie lotniska w Balicach, policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi m.in. za wymuszenia rozbójnicze. Mężczyzna trafił do więzienia.

Mundurowi posiadali wiedzę o tym, że tego dnia poszukiwany przybędzie do Krakowa lotem z USA, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oczekiwali na przylot samolotu, na pokładzie którego, był poszukiwany 40-latek. Gdy pasażerowie tego samolotu przechodzili przez strefę biletowo-bagażową, poszukiwany mężczyzna został szybko rozpoznany i natychmiast ujęty przez strażników granicznych, którzy przekazali go policjantom. Mundurowi zatrzymali 40-latka i jeszcze tego samego dnia doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wcześniej zasądzoną karę kilku miesięcy pozbawienia wolności m.in. za dokonane wymuszenia rozbójnicze.

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilkudziesięciu lat. Był poszukiwany przez łódzką policję i wydano za nim aż dwa listy gończe. Zatrzymany oświadczył, że od około 20 lat mieszka na terenie Stanów Zjednoczonych i zaledwie kilka razy odwiedził ojczysty kraj. Tym razem zostanie tu na dłużej.

Fot. Poglądowe.

To Cię może zainteresować: