Laser aleksandrytowy – najskuteczniejsza depilacja w naszej strefie czasowej

Laser aleksandrytowy – najskuteczniejsza depilacja w naszej strefie czasowej

Depilacja laserowa to obecnie zabieg coraz częściej zastępujący częste, czasochłonne golenie czy inne nietrwałe metody usuwania niechcianego owłosienia. Nie brakuje gabinetów medycyny estetycznej oferujących ten zabieg, jednak nie każdy klient opuszcza gabinet w pełni zadowolony z efektu końcowego. Jak to możliwe, skoro depilacja laserowa przedstawiana jest jako niezwykle skuteczna i trwała metoda usuwania niechcianych włosków? Przyczyną niewystarczającej efektywności zabiegu depilacji laserowej może być niewłaściwe dopasowanie lasera do typu skóry oraz owłosienia. Fototyp skóry determinuje bowiem selektywną odpowiedź mieszków  włosowych na działanie wiązki lasera.

Laser aleksandrytowy – idealny dla fototypu środkowoeuropejskiego

Melanina to barwnik determinujący odcień skóry i włosa. Im większa różnica w odcieniu włosków i karnacji, tym łatwiej o depilację. Szczególnie wymagające są zabiegi depilacji laserowej wykonywane u osób z jasnymi fototypami skóry:

– fototypem I (celtyckim), charakteryzującym się bardzo jasnym odcieniem skóry i włosami jasnoblond lub rudymi

– fototypem II (północnoeuropejskim), cechującym się jasną skórą oraz włosami w odcieniu blond lub jasnobrązowym

– fototypem III (środkowoeuropejskim), charakteryzującym się jasną skórą oraz włosami od ciemnego blondu do brązu

Jak wiadomo, w naszym kraju przeważają osoby z fototypem II i III – a to oznacza umiarkowany kontrast między skórą a owłosieniem. A to wymaga zastosowania odpowiedniego lasera.

Depilacja laserowa https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/  wykorzystuje zjawisko pochłaniania wiązki światła przez melaninę, czyli barwnik włosa i skóry. Im więcej melaniny – tym skuteczniejsze działanie lasera. Jeśli jednak depilacja wykonywana jest u osoby z jasnym owłosieniem – wówczas wiązka lasera nie jest pochłaniana selektywnie przez melaninę włosa. A to może przekładać się na niską efektywność zabiegu, a także zwiększać ryzyko poparzenia skóry. Problemów tych uniknąć można decydując się na wybór lasera aleksandrytowego.

reklama

Jak działa laser aleksandrytowy?

reklama

Laser aleksandrytowy emituję wiązkę światła o długości 755 nm. Taka długość fali wykazuje najlepsze spośród innych laserów do depilacji powinowactwo względem melaniny. Wyemitowane światło lasera penetruje na głębokość do 2 mm w głąb skóry, docierając w ten sposób do mieszków włosowych. Pod wpływem działania lasera dochodzi to zjawiska selektywnej fototermolizy – energia lasera pochłaniana przez melaninę wywołuje lokalny efekt cieplny, prowadzący do uszkodzenia macierzy włosa i obumarcia mieszków włosowych. Warto przypomnieć, iż depilacji laserowej poddają się jedynie włoski w fazie wzrostu. A w związku z tym, iż włoski na ciele nie rosną syncg=chronicznie – pojedynczy zabieg nie usunie całości owłosienia. Konieczne jest zatem kilkukrotne powtórzenie zabiegu – i wcale nie wynika to z małej skuteczności lasera, a z uwarunkowań fizjologicznych.

Możliwość skutecznego usuwania jasnego owłosienia to niewątpliwie największa zaleta lasera aleksandrytowego, tak bardzo pożądana w przypadku osób o środkowoeuropejskim typie urody. Ale to nie jedyna korzyść wynikająca z wyboru tego typu lasera – jest to laser doskonały dla osób z wrażliwą skórą, gdyż użyta w nim technologia jest najbardziej czuła na obecność melaniny w skórze. Kolejne zalety lasera aleksandrytowego to:

– system chłodzący zapewniający zredukowanie bolesności towarzyszącej zabiegowi

– trwały efekt depilacji

– zredukowanie ryzyka poparzeń skóry czy przebarwień

Wykorzystanie lasera aleksandrytowego w celu depilacji zbędnego owłosienia jest zatem całkowicie uzasadnione. Laser ten nie znajduje się jednak powszechnie na wyposażeniu gabinetów medycyny estetycznej. Nieco częściej spotkać można laser diodowy. Owszem – uchodzi on za urządzenie bardziej uniwersalne, gdyż emituje wiązkę o długości 810 nm, która sprawdza się w przypadku zarówno jasnej, jak i ciemnej karnacji. Jednak zastosowanie tego typu lasera wiąże się z większą bolesnością oraz ryzykiem powikłań.

Jako pierwsze w Krakowie Centrum laseroterapii Neonia oferuje depilację laserową najnowocześniejszym laserem Soprano ICE Platinum, łączącym w jednej głowicy aż trzy lasery – aleksandrytowy, diodowy oraz Nd: Yag. Oznacza to skuteczną możliwość usuwania owłosienia u osób z każdym fototypem skóry. Technologia ta wyróżnia się metodą selektywnego ogrzewania mieszków włosowych z zachowaniem nienaruszonych tkanek , a także znacznym skróceniem czasu trwania zabiegu. Trudno o bardziej precyzyjne dopasowanie parametrów pracy lasera do indywidualnych cech skóry i owłosienia pacjenta.

Neonia – Medycyna estetyczna Kraków.

Neonia – Medycyna estetyczna Kraków.

Artykuł sponsorowany

Artykuł dostarczył: https://neonia.com.pl/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności