Kongres Świadków Jehowy w Krakowie. Spodziewana liczba uczestników to 10 000

Kongres Świadków Jehowy w Krakowie. Spodziewana liczba uczestników to 10 000

W dniach 9-11 sierpnia Kraków  będzie gospodarzem jednego z kongresów w roku 2019, które odbędą się na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach i w przeszło 400 językach. W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Spodziewana liczba obecnych na Tauron Arena to 10 000.

Pewne punkty programu w Krakowie będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego odbywającego się w Warszawie. Na ten kongres międzynarodowy przybędzie łącznie jakieś 7000 zagranicznych delegatów z 35 krajów. Na gospodarzy takich kongresów międzynarodowych wybrano 22 większe miasta w 18 krajach na świecie. Łącznie jakieś 140 000 delegatów z różnych krajów wybierze się w podróż, by uczestniczyć w tych większych zgromadzeniach.

„Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk” — mówi Dariusz Lisiewski, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy. „Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców, a mieszkańcy Krakowa z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych”.

Daty i miejsca tych kongresów można znaleźć w ich oficjalnym serwisie internetowym — www.jw.org.

Kilka faktów o kongresie w Krakowie

  • Data: 9-11 sierpnia 2019
    • Miejsce: Tauron Arena ul. Stanisława Lema 7
    • Spodziewana liczba obecnych: 10 000
    • Program w języku polskim

Najważniejsze punkty programu. Program kongresu będzie dotyczyć tego,  jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. W piątek będzie on omawiał, jak miłość może pomóc przezwyciężyć takie przeciwności, jak trudne dzieciństwo, przewlekła choroba czy ubóstwo. W sobotę program skupi się na omówieniu tego, jak zasady biblijne pomagają mężom, żonom i dzieciom okazywać miłość sobie nawzajem. A w trakcie programu niedzielnego wygłoszony zostanie publiczny wykład biblijny zatytułowany „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”, który poruszy temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści. Wstęp na kongresy Świadków Jehowy jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

Dane statystyczne o Świadkach Jehowy na rok 2018

8 579 909 — liczba Świadków  Jehowy na całym świecie

240 — kraje, gdzie Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym

119 954 — liczba zborów Świadków Jehowy na całym świecie

20 329 317— najwyższa liczba obecnych na zebraniach Świadków Jehowy na całym świecie

975 — języki, w których dostępne są materiały w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy — www.jw.org

Materiały prasowe