Kolekcja zwierząt zamieszkujących egzotarium w krakowskim zoo powiększyła się! Zobacz nowych mieszkańców

Kolekcja zwierząt zamieszkujących egzotarium w krakowskim zoo powiększyła się! Zobacz nowych mieszkańców

Latem kolekcja zwierząt zamieszkujących egzotarium powiększyła się o 3 gatunki: aksolotle, boa pacyficzne i żaby gigant – informuje krakowskie zoo.

Aksolotl to drapieżny płaz ogoniasty. Jest endemitem – występuje jedynie w jeziorze Xochimilco na południe od stolicy Meksyku. Postać larwalna jest zdolna do płciowego rozmnażania się, co określane jest mianem neotenii. Charakterystyczne dla aksolotla są 3 pary skrzeli zewnętrznych, położone po obu stronach głowy.

Boa pacyficzny jest przedstawicielem rodziny dusicieli. Posiada charakterystycznie spłaszczoną głowę i zadarty pysk. Zamieszkuje tereny zalesione, chętnie przebywa na drzewach. Obszar jego występowania obejmuje Nową Gwineę, Wyspy Salomona, Celebes, Wyspy Tokelau. Poluje głównie na małe ssaki, jaszczurki i żaby. Jest gatunkiem jajożyworodnym.

Żaba gigant jest jedną z największych żab na świecie – osiąga 21 cm długości i ciężar do 700 g. Zamieszkuje tropikalny las deszczowy Wysp Kanaryjskich: Dominikany i Montserrat. Prowadzi nocny tryb życia. Żywi się owadami i małymi kręgowcami.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Foto. ZOO-Kraków