Jeszcze więcej muzyki na Kazimierz Summer Festival. Wystąpi Kamil Bednarek!

Jeszcze więcej muzyki na Kazimierz Summer Festival. Wystąpi Kamil Bednarek!

Chociaż połowa wakacji już za nami, Kazimierz Summer Festival nie zwalnia tempa! W sierpniu zaplanowano całą moc atrakcji. Nie zabraknie klubowych dźwięków, spektaklu pod chmurką czy ekscytujących podróży kulinarnych. Elementem kulminacyjnym będzie występ jednego z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych wokalistów rodzimej sceny muzycznej – Kamila Bednarka.     

Wraz z początkiem lata Galeria Kazimierz udowodniła, że plac znajdujący się przed centrum handlowym może stać się tętniącym życiem centrum kulturalno-rozrywkowym Krakowa. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści tłumnie uczestniczyli w każdym wydarzeniu odbywającym się w ramach Kazimierz Summer Festivalu.

W sierpniu zaplanowano jednak prawdziwą eksplozję atrakcji! Do Krakowa przyjadą najlepsze mobilne kuchnie z całego kraju. 2 sierpnia rozpocznie się bowiem kolejna letnia edycja Food Truck Festivalu – imprezy, która przypadnie do gustu wszystkim koneserom smaków z całego świata. Tym razem przez trzy dni będzie można skosztować menu od około 20 kucharzy, którzy przygotują cały przekrój potraw inspirowanych street foodem wielu krajów i kontynentów. Jak zwykle nie zabranie mięsnych dań rodem z Meksyku, Ameryki czy Hiszpanii, a także pozycji kulinarnych przygotowanych z myślą o weganach i wegetarianach. Food Truck Festival potrwa do 4 sierpnia.

Z-Grana Sobota, 10 sierpnia, upłynie gościom Galerii Kazimierz w rytmie klubowych dźwięków. Na scenie festiwalu zagra doskonale znany krakowskiej publiczności DJ BC. Muzyk w ciągu przeszło 12 lat działalności jako Gangsteppaz oraz Flip Da Floor dał się poznać wielu fanom niekomercyjnej muzyki elektronicznej. Jego autorskie cykle imprez pozwoliły bywalcom imprez posłuchać na żywo producentów z różnych zakątków globu. DJ BC ma na swoim końce pokaźną listę supportów. Grał u boku artystów znanych na całym świecie jak: Major Lazer, Modestep, Lunice czy Ms. Dynamite. Set rozpocznie się o godz. 17.

Tydzień później, 17 sierpnia, odbędzie się trzecia odsłona Teatru na Leżakach, który za każdym razem gromadzi na placu przy Galerii ogromną publiczność. Tym razem grupa teatralna Pijana Sypialnia zabierze nas w świat muzyki i dowcipu na najwyższym poziomie. „Latarnik” to elektryzujący kabaret muzyczny, którego scenariusz powstał na kanwie twórczości Henryka Sienkiewicza. W tajemniczym studio telewizyjno-radiowym pojawia się kandydat na nowego latarnika. Młodzi dziennikarze z miejsca ustanawiają go pracownikiem latarni, następnie pod jego wpływem wyruszają w podróż do Egiptu, gdzie władzę sprawuje… kot faraona. To jednak nie koniec zabawnych niespodzianek. Tytułowy latarnik spotka na swojej drodze także bohaterów „W pustyni i w puszczy”, „Quo Vadis”, „Potopu” oraz „Ogniem i mieczem”. Występ rozpocznie się o godz. 17.

Tegoroczny Kazimierz Summer Festival zakończy się w niedzielę, 25 sierpnia, niezwykle energetycznym koncertem jednego z najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia. Na scenie wraz z zespołem wystąpi Kamil Bednarek. Muzyk znany jest szerokiej publiczności z programu telewizyjnego „Mam Talent” oraz zespołu Star Guard Muffin, którego debiutancki album „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się nowy zespół Bednarek, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”. Utrzymywała się ona w zestawieniu najlepiej sprzedających się albumów ponad 12 miesięcy. W końcowym efekcie wydawnictwo uzyskało status diamentowej płyty. Rok później zespół zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. Kolejne płyty „Oddycham” oraz „Talizman” pokryły się odpowiednio platyną i złotem. Artysta podczas Kazimierz Summer Festivalu będzie promować swój ostatni album, jednak na jego koncertach nigdy nie brakuje najbardziej znanych hitów. Występ Kamila Bednarka rozpocznie się o godz. 15.