Drugi dzień działań w Tatrach. Rodziny turystów nie mają kontaktu z niektórymi bliskimi. Działania policji

Drugi dzień działań w Tatrach. Rodziny turystów nie mają kontaktu z niektórymi bliskimi. Działania policji

Do późnych godzin nocnych, policjanci zaangażowani byli w identyfikację osób rannych, przewiezionych do poszczególnych szpitali naszego województwa. W wielu przypadkach osoby poszkodowane nie miały przy sobie dokumentów, a ich stan zdrowia uniemożliwiał kontakt słowny.

Policjanci  pod nadzorem prokuratora rejonowego w Zakopanem brali udział także w identyfikacji zwłok osób, które zginęły wczoraj w masywie Giewontu.

Funkcjonariusze ustalają również  miejsce pobytu kilku turystów, którzy mają przebywać w Zakopanem, a bliscy nie mogą nawiązać z nimi kontaktu, nie ma ich także na listach osób rannych.   Sygnały takie, od zaniepokojonych rodzin turystów wpłynęły na uruchomioną od wczorajszego popołudnia w Starostwie Powiatowym w Zakopanem infolinię 18 201 71 00.

Dzisiaj funkcjonariusze z KPP Zakopane oraz OPP w Krakowie będą prowadzili  czynności poszukiwawcze w masywie Giewontu, w rejonie gdzie nastąpiły wyładowania atmosferyczne. Policjanci szukają przede wszystkim przedmiotów  należących do poszkodowanych turystów. 

Fot. Policja

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku