Brak planów na weekend? Przed nami piknik na Błoniach!

Brak planów na weekend? Przed nami piknik na Błoniach!

W sierpniu i wrześniu czeka nas seria eko-pikników w zielonej przestrzeni tzw. Strefy Błonia, zlokalizowanej przy lokalu Błonia Bistro. Założeniem „Wypasu na Błoniach” jest relaks w iście krakowskim stylu – świetna muzyka, doskonałe towarzystwo i wiele różnych atrakcji! Czekają nas weekendy pod szyldem drinków i dobrej muzyki, dzieciaków, zabytkowych samochodów, psiaków, i innych letnich niespodzianek.

Najbliższy piknik już 4 sierpnia. W tym terminie Strefa Błonia zaplanowała niedzielny wypas dla rodziny. Na spragnionych czekają domowe lemoniady i bogatsze w procenty napoje, w tym najlepsze jakościowo Prosecco. Dla zgłodniałych eko-menu, przygotowane na tę okazję przez szefów kuchni, w którym znajdziecie:

  • Zapiekankę z Lisieckiej kukiełki z podgrzybkiem w śmietanie z tymiankiem, kiełbasą piszczańską i bryndzą podhalańską
  • Krakowską zupę kminkową prosto z Błoń z kluseczkami z kaszy krakowskiej i kwaśną śmietaną
  • Domowe ciasto ze śliwkami i kruszonką z konfiturą ze śliwek z suską sechlońską i skórką z pomarańczy i rozmarynem

Wszystkie potrawy powstają z produktów pochodzących od lokalnych dostawców, a wydawane są na jadalnych eko-talerzach z otrąb. Na małych smakoszy czekają dziecięce mini-pizze i animatorka Ciocia Matylda z głową pełną pomysłów.

I na koniec najważniejsza pokusa – wygodne leżaki, dobre prognozy pogodowe i duuużo zielonej przestrzeni do złapania oddechu od krakowskiego gwaru!

Plan kolejnych eko-pikników „Wypas na Błoniach” prezentuje się następująco:

  • 10.08 – Wieczorny piknik w namiocie „Lanie po krakosku” – Dj, drinki, chill out, hulanki i swawole!
  • 11.08 – Piknik zainaugurowany „Śniadaniem & Gablotą”, dla pasjonatów motoryzacji i nie tylko, a dla zgłodniałych pyszne propozycje śniadaniowe i lunchowe!
  • 31.08 – Piknik „pod psem” dla wszystkich fanów czworonogów – właścicieli i chętnych do przygarnięcia, na gości czeka specjalne menu dla psiaków!


*Partnerem wydarzenia jest Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019.
**Na piknik traficie na nogach, podążając wzdłuż Błoń w stronę pętli Cichy Kącik, a także tramwajem (nr 14, 24). Strefa Błonia posiada również bezpłatny duży prywatny parking, z dojazdem od ulicy Chodowieckiego.

Info UMK