Aromatyczna i barwna Indonezja w Krakowie! Artyści będą koncertować na Rynku

Aromatyczna i barwna Indonezja w Krakowie! Artyści będą koncertować na Rynku

Położona w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii Indonezja jest największym wyspiarskim państwem świata. Powszechnie kojarzy się ona z bajkowymi plażami, których fotografie kuszą w folderach turystycznych i niezwykłym bogactwem przyrodniczym Bali, Jawy, Sumatry, Flores czy Borneo. Mieszkańcy Krakowa będą mogli ją poznać bliżej podczas prezentacji na Rynku Głównym.

Warto wiedzieć, że Republika Indonezji to także ojczyzna muzyki gamelanowej i batiku wpisanego w 2009 r. na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, dom „Smoków” (waranów) z Komodo oraz producent najdroższej kawy świata – kopi luwak. Podsumowując, jest to kraj o ogromnym zróżnicowaniu geograficznym i kulturowym oraz dynamicznie rozwijającej się gospodarce, której jednym z filarów jest eksport kawy.

To właśnie doskonała indonezyjska kawa będzie jednym z motywów przewodnich dwudniowej prezentacji tego kraju, organizowanej przez Ambasadę Republiki Indonezji w Polsce na Rynku Głównym. Zostanie ona oficjalnie zainaugurowana w piątek, 30 sierpnia o godz. 17.30.

Na kameralnej scenie, usytuowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha w piątek od 14.00 do 20.00 i w sobotę od 12.00 do 18.00 odbywać się będą pokazy (w tym baristyczny połączony z degustacją indonezyjskiego „czarnego złota”) prezentacje i konkursy.

Do Krakowa przyjedzie „Warsaw Gamelan Group” – jedyny w Polsce zespół prezentujący tradycyjną muzykę indonezyjską z Jawy Środkowej. Artyści będą koncertować na Rynku w godzinach popołudniowych 30 i 31 sierpnia. To przy ich akompaniamencie odbędą się pokazy tradycyjnego indonezyjskiego tańca. W ostatni weekend sierpnia warto zafundować sobie odrobinę indonezyjskiej egzotyki w krakowskiej odsłonie!

Zobacz: