Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki

Uwaga pasażerowie! W związku z budową Trasy Łagiewnickiej i funkcjonowaniem odcinka jednotorowego na ul. Zakopiańskiej, od dnia 09.07.2019 r. (wtorek) zostały wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych:

  • linia 8 – w dalszym ciągu jest zawieszona w związku z pracami remontowymi na odcinku Teatr Bagatela – Bronowice (w zamian kursuje linia 78);
  • linia 19 – kursuje do odwołania po trasie czasowo skróconej: Dworzec Towarowy – Łagiewniki. Częstotliwość kursowania pozostaje bez zmian;
  • linie 22 i 78 – kursują do pętli Borek Fałęcki (bez zmian). Przypominamy, że dla linii 22 w dalszym ciągu obowiązuje trasa czasowo zmieniona w związku z przebudową skrzyżowania ul. Dietla i Krakowskiej oraz wyłączeniem ruchu do Walcowni.

             Przypominamy o obowiązujących zmianach w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w ciągu ul. Zakopiańskiej:

  • przystanek „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” w obu kierunkach jest nieczynny;
  • przystanek „Łagiewniki ZUS” funkcjonuje w obu kierunkach. Tymczasowy peron w kierunku centrum Krakowa jest zlokalizowany na wysokości istniejącego przystanku w kierunku Borku Fałęckiego. Ponadto, tymczasowo został zmieniony status przystanku z „na żądanie” na stały.