Złodziej rowerów z Nowej Huty w rękach krakowskich policjantów

Złodziej rowerów z Nowej Huty w rękach krakowskich policjantów

Policjanci w Krakowie od dłuższego czasu zajmują się sprawą kradzieży rowerów, do których doszło na terenie miasta. Intensywne czynności operacyjne doprowadziły stróżów prawa do namierzenia rabusia. Amatorem cudzych jednośladów okazał się 30-letni nowohucianin, uprzednio karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany w minioną środą w jednym z garaży na terenie Prokocimia. Zaskoczony wizytą stróżów prawa, nie zdążył ukryć swych łupów. W wyniku przeszukania zajmowanego przez niego pomieszczenia policjanci znaleźli dwa rowery pochodzące z przestępstwa. Jednego z odzyskanych „górali” sprawca zabrał na początku czerwca br. z klatki schodowej bloku w Płaszowie.

Natomiast drugi  zrabował w kwietniu z parkingu podziemnego w Podgórzu Duchackim. Rabuś przyznał się do ich kradzieży.  Przewieziony do komendy, został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W toku prowadzonego postępowania, śledczy ustalili, że 30-latek trudnił się kradzieżą od wielu miesięcy, a jego łupem padło kilkanaście rowerów, które szybko spieniężył. Aktualnie policjanci zbierają materiał dowodowy, który pozwoli uzupełnić podejrzanemu zarzuty o wszystkie czyny, których się dopuścił. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Zachęcamy do polubienia CowKrakowie.pl  na Facebooku