Wizyta dzieci w czasie dnia otwartego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Wizyta dzieci w czasie dnia otwartego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Dzień otwarty Komendy Miejskiej Policji w Krakowie to okazja dla najmłodszych do poznania zawodu policjanta, a także obejrzenia policyjnych pojazdów i sprzętu używanego przez funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

Wizyta dzieci z półkolonii Małego Geniusza przy ul. Św. Filipa w ubiegły czwartek rozpoczęła się od spotkania na dziedzińcu Komendy z przewodnikami psów służbowych wraz z ich czworonożnymi podopiecznymi. Przewodnicy zaprezentowali umiejętności jakie psy służbowe nabyły w czasie kilkumiesięcznego szkolenia.

Później półkoloniści obejrzeli policyjny motocykl i w czasie rozmowy z funkcjonariuszem drogówki dowiedzieli się, że pojazd ten jest wykorzystywany w czasie patroli, a także w trakcie zabezpieczeń różnego rodzaju uroczystości.

Następnie dzieci obejrzały radiowóz, mogły też zasiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

Na koniec spotkania najmłodsi obejrzeli bajki edukacyjne ukazujące zagrożenia z jakimi można się spotkać nie tylko podczas wakacji, a funkcjonariusze Wydziału Prewencji  wskazali właściwe zachowania w różnych sytuacjach, które pozwolą uniknąć przykrych konsekwencji.

Fot. Policja