W Dworku Białoprądnickim czeka mnóstwo niezapomnianych wrażeń

W Dworku Białoprądnickim czeka mnóstwo niezapomnianych wrażeń

16 niezapomnianych koncertów, 8 wieczorów filmowych oraz ART!AKCJE – tego lata, w lipcowe i sierpniowe wieczory w Dworku Białoprądnickim czeka mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

W wakacyjne piątki o 20.00 wielogatunkowa fuzja świeżego i odważnego spojrzenia na muzykę czyli Fest Granie. Zaprezentujemy muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. Usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock.

Już w najbliższy piątek o godz. 20.00 zagra Chill e motion – grupa sięga inspiracjami do szeroko pojętego chillout’u, smooth jazz’u i soul’u. Wokalistkę cechuje ciepła, delikatna barwa głosu. Styl zespołu dopełniają melodyjne linie basu, saksofonowe wstawki oraz bujająca rytmika.

W sobotnie wieczory prawdziwa gratka dla filmożerców – od 13 lipca, zawsze o 21:30, odbywać się będzie Kino Pod Białoprądnicką Chmurką . Widzowie obejrzą 8 znakomitych produkcji, które sami wybrali w drodze głosowania. Klimatyczna sceneria, leżaki, koce, chillout, czego chcieć więcej? Projekt jest sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego.
13 lipca widzowie obejrzą film pt. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

W niedzielne wieczory o godz.19.00 Muzyczny Ogród prawdziwa uczta dla miłośników muzyki klasycznej.

W najbliższa niedzielę, 7 lipca  zabrzmią utwory z opery, operetki, musicalu, pieśni polskie i obce. Wystąpią: Michał Kutnik Jacek Wróbel, Jan Migała  i Kristina Kutnik.   

Oprócz wspomnianych wydarzeń odbędą się ARTakcje! wyjątkowe przedsięwzięcia, polegające na prezentacji prac artystów, którzy w swoich działaniach podejmują palące problemy współczesnych społeczeństw.
W ramach projektu przez trzy miesiące w plenerze Dworku będzie można zobaczyć dwie instalacje z zakresu sztuk wizualnych :Bardzo wolność – Jerzy Tchórzewski oraz Eco lauba – Matylda Sałajewska. Inauguracja projektu: 12 lipca o godz. 19.00.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej informacji: dworek.eu

Materiały prasowe